Złość? Smutek? Lęk? Z nimi porozmawiasz o wszystkim!

Na całym świecie funkcjonuje ponad 170 telefonów zaufania dla najmłodszych. W 142 krajach rokrocznie odbieranych jest ponad 20 milionów połączeń od młodych osób potrzebujących wsparcia. Każdy może mieć problem i każdy może mieć potrzebę poszukania wspólnych rozwiązań w kontakcie z życzliwym specjalistą.

Z danych zamieszczonych na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wynika, iż w Polsce blisko 41% młodych ludzi doświadcza przemocy ze strony bliskich, a aż 7% z nich przyznaje, że nie ma wokół siebie nikogo zaufanego, kto może udzielić mu wsparcia. Aby wspólnie poszukać rozwiązań młodzi ludzie z Polski i całej Europy mogą zadzwonić pod numer 116 111, pod którym porozmawiają ze specjalistą o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od dnia tygodnia! Istnieje także możliwość kontaktu pisemnego poprzez formularz na stronie 116111.pl. W naszym kraju o sytuacjach trudnych dzieci i młodzież porozmawiać mogą także chociażby ze specjalistami z Dziecięcego Telefonu Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 39 nie pierwszy raz łączy promocję cennej wiedzy
z wyśmienitą zabawą! Partnerem tej akcji została Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która przekazała materiały informacyjne, związane z działaniem Telefonu Zaufania 116 111.