„Ziołomania w kuchni, w łazience i w domowej aptece”

17 kwietnia uczniowie klasy 1a i 1c wybrali się na warsztaty edukacyjne zorganizowane przez LOP. Warsztaty odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym „Wiśniowe wzgórze” w Dębnie koło Nowej Słupi. Podczas warsztatów uczniowie poznali możliwości wykorzystania ziół w warunkach domowych. Mieli okazję wykonać samodzielnie masło ze śmietany z wykorzystaniem maselnicy.

Zrobione przez dzieci masło posłużyło im jako dodatek do degustacji wiejskiego chlebka
oraz innych przysmaków pochodzących z gospodarstwa. Na warsztatach z serowarstwa
uczniowie wykonali ser podpuszczkowy z unikalną i autorską kompozycją ziół.
Poza tym samodzielnie komponowali sól kąpielową oraz robili musujące kule kąpielowe.
Każde dziecko zrobione przez siebie kule oraz sól zabrało do domu. Aktywnym
przerywnikiem podczas zajęć było szaleństwo na dmuchańcu oraz obserwacja wiejskich zwierząt.
Dzieci były zachwycone zajęciami oraz miejscem, które odwiedziły i z uśmiechami
na buziach wróciły do domu.