Zakończenie projektu DSD „Tourismus”

W ubiegłym tygodniu w murach naszej Szkoły odbyło się trzecie i ostatnie już spotkanie w ramach projektu DSD.  Tym samym mieliśmy okazję i zaszczyt gościć panią koordynatorkę programu Ninę Diehl oraz wolontariuszkę z Niemiec – panią Paulę Kornmesser, a także uczniów szkół DSD wraz z opiekunami – germanistami z naszego województwa.

Wspólnie, oczywiście z udziałem naszych uczniów grup DSD klas 6-7, podsumowaliśmy dotychczasowe działania. Uczestnicy projektu, w „międzyszkolnych” grupach przygotowywali plakaty oraz prezentacje multimedialne, w których przedstawili swoje projektowe poczynania. Opowiadali o spotkaniach z zagranicznymi turystami, o miejscach, które wywarły na nich wyjątkowe wrażenia podczas pobytu w Krakowie, o tym, co ich zachwyciło i rozbawiło. A wszystko oczywiście w języku niemieckim.

Wszyscy jesteśmy pewni, że  przez długi czas będziemy jeszcze wspominać nasze projektowe zmagania i z niecierpliwością czekać na kolejne wyzwania.

Skip to content