Zagraj w szachy

Dnia 17 listopada 2023roku biblioteka szkolna gościła przedstawicieli Ludowego Uczniowskiego Katolickiego Klubu Sportowego (LUKKS). Odbyły się dwie lekcje pokazowe dotyczące gry w szachy dla uczniów klas młodszych i starszych.

Szachy to gra niezwykle wartościowa, ponieważ stanowi specyficzną kombinację sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Gra w szachy doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji, logicznego myślenia. Wpływa również na rozwijanie pozytywnych cech i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja, wytrwałość w dążeniu do celu.

W czasie spotkania trenerzy zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami gry w szachy m.in. uczniowie poznali figury szachowe i ich nazwy, reguły poruszania się figur po szachownicy oraz zasady obowiązujące podczas turniejów szachowych. Odbyły się również zajęcia praktyczne. Uczniowie mieli możliwość rozegrania kilku partii szachowych, do których przystąpili z ogromnym zaangażowaniem.  Lekcje szachowe przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.

Klub LUKKS KIELCE prowadzi zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:

663-222-355 oraz 501-686-152

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.LUKKS.org.pl

Skip to content