Zabawy i wróżby andrzejkowe

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji . Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co ich spotka w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów.

Ten niezwykły czas miał miejsce we wtorek 30 listopada. Uczniowie klas; 3b, 3c i 3e przypomnieli sobie polską tradycję wieczoru andrzejkowego oraz obowiązujące zwyczaje i wróżby. Następnie rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich wróżby, przepowiednie przyszłości np. magiczne liczby, imiona, magiczny kolor, wróżba z butami, lanie wosku czy przyszły zawód. Dopełnieniem tego dnia była wspólna zabawa przy muzyce.