XIX Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy 2018

W dniach 7-9 grudnia w Kielcach rozgrywany bul XIX Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Prezydenta Kielc. W imprezie podaż pierwszy uczestniczyła klasa 4 A sportowa z trenerem Aleksandrem Litowskim,   dzieci z roczników 2006 – 2008 z m.in. Kielc, Krakowa, Kraśnika, Opola, Piotrkowa Trybunalskiego, Sandomierza czy Dąbrowy Białostockiej.

Mecze rozgrywane były w  halach sportowych Szkoły Podstawowej nr 25 ,SP 32 oraz ZSPG nr 2 przy al. Legionów. Zakończenie Turnieju i rozdanie nagród odbyło się w  niedzielę 09.12.2018 r. o godzinie 13.30 w sali gimnastycznej SP nr 25 w Kielcach ul. Jurajska 7.Klasa 4A grała w składzie : Bodzioch Michał, Cieślik Maksymilian, Czerwik Patryk, Erdowski Aleksander, Gruszczyński Bartosz, Kaczmarczyk Piotr, Korus Mikołaj , Łęski Alan, Marzec Mateusz, Morawski Filip, Pielarz Dawid, Sobczyk Bartosz, Szlufik Kacper, Świtalski Franciszek, Warianek Antoni, Widanka Piotr, Wróbel Jakub. W rezultacie zdobyli II miejsce i w nagrodę otrzymali dla szkoły puchar i dyplom. Zostali również wyróżnieni najlepsi zawodnicy turnieju w grupie wiekowej chłopców rocznika 2009:

Najlepszym zawodnikiem drużyny został Franciszek Świtalski, a Królem Strzelców za najwyższa ilość rzuconych bramek w całym turnieju w grupie wiekowej chłopców rocznika 2009 zdobył Bartek Sobczyk z wynikiem 29 bramek . Cała drużyna zapracowała na tak wysokie miejsce zdobyte w Turnieju.