Wycieczka do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Jak żyli ludzie 1000 lat temu? Jak wyglądali nasi przodkowie? Co jedli? W co się ubierali? Czym bawiły się dzieci? Jak była skonstruowana zbroja chroniąca średniowiecznych piastowskich wojów? O tym wszystkim w bardzo ciekawy i zajmujący sposób opowiedział w marcu klasie 4S na wirtualnej lekcji muzealnej p. Michał Pilas, archeolog i edukator Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Temat średniowiecza wszystkich bardzo wciągnął, więc w ostatni wtorek znów odwiedziliśmy online Muzeum w Gnieźnie. Tym razem p. Michał zaprosił chłopców na prawdziwie męską przygodę i przybliżył im zagadnienie „Jak dawniej wojowano?”. Na spotkaniu klasa dowiedziała się, jak wyglądało uzbrojenie woja walczącego w czasach Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Nie zabrakło również okazji, aby poznać kilka zręcznościowych sztuczek używanych podczas bitew przez naszych przodków. Wirtualna wycieczka do Gniezna była świetnym uzupełnieniem programu szkolnego i powtórką wiadomości z zakresu historii Polski we wczesnym średniowieczu.