WYCHOWANIE OBYWATELSKIE PIĄTOKLASISTY

Pozostając w kręgu tematyki patriotycznej, uczniowie klasy 5A wzięli udział w drugiej części warsztatów zorganizowanych w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem piątoklasiści wybrali się na spacer edukacyjny śladami Józefa Piłsudskiego. Wizyta w Muzeum Historii Kielc to bardzo wartościowa lekcja historii, a także kształtowanie świadomości młodego patrioty.

Uczniowie wykonali kilka prac, ułożyli patriotyczne puzzle wykazując się przy tym piękną postawą szacunku wobec symboli narodowych. W drodze powrotnej zatrzymali się przy pomniku Józefa Piłsudskiego, którego sylwetkę poznali podczas warsztatów zorganizowanych w szkole we współpracy z Muzeum Historii Kielc. Zapalenie zniczy stanowiło symboliczny hołd oddany wybitnemu mężowi stanu, ojcu niepodległości.

Skip to content