Wróżby andrzejkowe

Jak tradycja mówi, wróżby andrzejkowe mają uchylić rąbka tajemnic związanych  z nadchodzącym rokiem. Uczniowie klas młodszych z naszej szkoły w bieżącym roku podtrzymali wróżbiarskie zwyczaje. Każda klasa we własnym gronie przygotowała całą paletę niecodziennych zabaw. Uczniowie i nauczyciele mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości, jaki zawód zdobędą, jaki będzie najszczęśliwszy dzień w nadchodzącym roku.

Najwięcej emocji wywołały wróżby: „Jak na imię będzie miała przyszła sympatia?” oraz „Kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni?”.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i integracji. Jednocześnie uczą szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. A czy się spełnią- czas pokaże.