Warsztaty z Ziołomanii

26 kwietnia uczniowie klas 4a i 5b pojechali do Dębna, aby wziąć udział w warsztatach „Ziołomania”. Zajęcia miały przybliżyć uczniom proces powstawania naturalnych produktów regionalnych. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać masło z wykorzystaniem maselnicy.

Swój wyrób kosztowali na wiejskim chlebku upieczonym na naturalnym zakwasie. Na zajęciach z serowarstwa robili ser z autorską kompozycją ziół. Tworzyli także kule i sole kąpielowe z dodatkiem kwiatów o różnych właściwościach. Jak sami stwierdzili, najlepszym punktem programu było jednak „dojenie (sztucznej😊!) krowy” na czas. Wygrana drużyna odebrała nagrody w postaci aromatycznych ziół do samodzielnego zasadzenia i pielęgnacji. Zmęczeni ale w dobrych humorach, wróciliśmy ze swoimi pięknymi wyrobami do domów.