WARSZTATY PRZYRODNICZE

20 września klasa 1d  i Szkolne Koło Miłośników Przyrody, uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach warsztatowych w sokolarni przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Celem organizowanych warsztatów było m.in. poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu ochrony przyrody, rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów, uświadomienie roli ptaków drapieżnych w przyrodzie oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

W pierwszej części, zajęcia poprowadzili uczniowie z ZSL w Zagnańsku z sekcji sokolniczej wraz ze swoim opiekunem. Uczestnicy warsztatów zwiedzili szkołę i występujące w niej eksponaty, a także wysłuchali prelekcji na temat ptaków drapieżnych. Następnie udali się do wolierni, gdzie odbył się pokaz  m.in. pustułki i sokoła.

W drugiej części, uczniowie mieli okazję wykazać się zdobytą wiedzą, uczestnicząc w quizie. Najlepsi zostali nagrodzeni książkami o ptakach. Pozostali otrzymali pamiątkowe kubeczki.

W dalszej części „ miłośnicy przyrody” przejechali  na obiekt turystyczny w Goleniawach. Po krótkiej pogadance na temat walorów przyrodniczych Nadleśnictwa Zagnańsk, uczniom zorganizowano ognisko.