Warsztaty integracyjne w 1d

9 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne, które przeprowadziły instruktorki Fundacji Aktywniej Rehabilitacji – Pani Agata Mazur-Czupryńska i Pani Dorota Makówka. Warsztaty skierowane były głównie do uczniów z klasy Id, do której uczęszcza Ania poruszająca się na wózku inwalidzkim, ale z zainteresowaniem uczestniczyli w nich również uczniowie klasy VII d.

Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się fundacja, jakie możliwości mają  osoby niepełnosprawne i na jakie trudności napotykają w życiu codziennym,  kiedy i w jaki sposób należy tym osobom pomagać.

Chętni uczniowie mogli spróbować poruszania się przy pomocy wózka inwalidzkiego, przećwiczyć umiejętność bezpiecznego upadku, a także pomoc osobie w razie upadku na wózku.

Warsztaty uświadomiły nam, że pomimo różnych ograniczeń zdrowotnych możemy razem bawić się i podejmować różnego rodzaju aktywności. Dziękujemy  Instruktorom FAR  za  wartościowe spotkanie.