Urodzinowy Portret Mikołaja Kopernika

19 lutego 1473 roku w Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik – jeden z najważniejszych badaczy w dziejach nauki polskiej i światowej. Był astronomem, kanonikiem, matematykiem, lekarzem i ekonomistą. Największe uznanie uzyskał za stworzenie dzieła „O obrotach sfer niebieskich”, w którym przedstawił heliocentryczny model Układu Słonecznego. Kopernik wykazał, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca.

W roku 2023 przypada 550. rocznica urodzin wielkiego astronoma i najsłynniejszego torunianina.

Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany szkolny konkurs

dla klas IV- VIII na „Portret Mikołaja Kopernika”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Prace konkursowe można podziwiać na wystawie znajdującej się na holu szkolnym przy wejściu głównym, co wzbudza ogromne zainteresowanie społeczności szkolnej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dodatnie punkty z zachowania oraz oceny celujące z plastyki lub techniki.

Ze względu na ogromną różnorodność prac, organizatorzy konkursu podjęli decyzję o przyznaniu wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy IV- VI

I miejsce- Kondrak Julia, kl. 4e

II miejsce- Walczyk Szymon, kl. 4c

III miejsce- Susło Maja, kl. 5b

Klasy VII- VIII

I miejsce – Nadia Marciszewska, kl. 8c

II miejsce – Joanna Kwiecień, kl. 8d

III miejsce –Marta Spadło, kl. 8d

Wyróżnione prace: Dziarmaga Tomasz 4b, Knap Piotr 4b, Gąsiorek Lena 4b, Domagała Adam 4b, Koniusz Wiktoria 5a, Wójcik Michał 6a, Mlazga Jan 8b, Kwaśniak Rozalia 8d

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorami konkursu była p. Monika Kotwica oraz p. Lidia Twardy.