Uroczysta gala podsumowania konkursów przedmiotowych

W piątek, 15 kwietnia, w sali Omega przy Centrum Targowym w Kielcach, odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe dla szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że nasza szkołę reprezentowały trzy osoby: Klaudia Węgrzyn i Wiktoria Janik (obie z  3C), laureatki wojewódzkiego konkursu języka niemieckiego oraz Bartosz Jakubczyk (3B), laureat ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

„To jedyne wydarzenie w województwie, kiedy w jednym miejscu o tej samej porze spotyka się tak duża liczba osób szczególnie zdolnych i utalentowanych”, powiedział na powitanie Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W sumie wręczono 267 dyplomów laureata i pamiątkowych medali, zapewniających najzdolniejszym uczniom obok prestiżu także miejsce w dowolnej szkole ponadgimnazjalnej. Bez ciężkiej, mozolnej pracy, poświęcenia i ogromnej ambicji nie byłoby tych sukcesów. Cieszymy się wraz z nauczycielami opiekującymi się naszymi perełkami (p.Szymonem Bródką i p.Marcinem Mrówczyńskim), że uczniowie Siódemki po raz kolejny z rzędu mogli dostąpić tego zaszczytu. Serdecznie gratulujemy!