ŚwiętokrzyskieNIEhejtuje

Świętokrzyskie NIE hejtuje to kampania wojewody świętokrzyskiego pana Zbigniewa Koniusza, to akcja w głównej mierze informacyjna i edukacyjna dotycząca mowy nienawiści.  Nasza szkoła również dołączyła do tej kampanii społecznej a Samorząd Uczniowski przyjął akcje koordynatora zadań w klasach 4-8.

Kultura osobista, zrozumienie oraz dobre relacje z rówieśnikami oraz dorosłymi są bardzo ważne dla naszej psychiki i kształtują sposób bycia. Akcja „#świętokrzyskieNIEhejtuje” ma na celu uświadomienie jak niebezpieczny może być hejt i konsekwencje z nim związane. Hasło przewodnie kampanii brzmi „Szanuj, nie hejtuj”.

Zadania w ramach projektu w naszej szkole to między innymi : Lekcje wychowawcze  „Nie hejtuje” oraz wypracowane w ramach tych lekcji przekazy , Ścianka Pozytywnego Przekazu z hasłami stworzonymi przez uczniów , Konkurs na plakat „Stop Hejterom” , na film „Hejt” oraz  na wiersz „Nie hejtuje” , spotkanie z policjantem oraz rozmowa na temat konsekwencji prawnych hejtu.

Jako początek akcji uczniowie wspólnie oraz indywidualnie robili sobie zdjęcia na tle ścianek z pozytywnym przekazem. Ścianki możemy znaleźć na holu przed wejściem głównym.