Świetliczaki włączają się do kampanii „Świętokrzyskie nie hejtuje”

Dnia 11.10.2021r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia w ramach kampanii społecznej wojewody świętokrzyskiego „Świętokrzyskie nie hejtuje”. Celem naszych zajęć jest zwiększenie świadomości dzieci wobec tego groźnego zjawiska. Było to nasze pierwsze spotkanie z kilku zaplanowanych. Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Kaczor – wychowawca świetlicy.

Świetliczaki dowiedziały się:

• co to jest hejt, skąd pochodzi to słowo,
  • gdzie można spotkać się z hejtem,
  • jakie są sposoby obrażania w sieci,
  • jak nazywamy osobę, która stosuje hejt.

Mówiliśmy również o tym, jak powszechne jest to zjawisko i dlaczego tak się dzieje. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny w ramach projektu Sieciaki.pl „Szanuj innych w sieci”, po którym wywiązała się dyskusja, w jaki sposób możemy wypowiedzieć swoje zdanie nie obrażając ani nie raniąc przy tym innych. Następnie metodą burzy mózgów staraliśmy się znaleźć „lekarstwo na hejt”.

Na koniec zajęć wysłuchaliśmy piosenki „Nie hejtuj”.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i chętnie uczestniczyły w zajęciach.