Styczeń w bibliotece

1. „Czytelnikiem stycznia” została Gabriela Chacińska  z klasy 1e , która przeczytała 14 książek. Serdecznie gratulujemy.

2. Z okazji Dnia Kubusia Puchatka, który przypadał na 18.01.2024r. Koło Czytelnicze wybrało się z wizytą do zerówki szkolnej. Spotkanie odbyło się w ramach comiesięcznej akcji „Poranki z bajeczką”.

Uczennice klasy 8a czytały dzieciom  książki o przygodach Kubusia Puchatka i zadawały zagadki dotyczące bohaterów książek  A. A. Milne. Dzieci brały również udział w zabawach ruchowych przygotowanych przez swoje starsze koleżanki. Nietypowa lekcja biblioteczna upłynęła w miłej i wesołej atmosferze.

3. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Plakat promujący bibliotekę szkolną”.

Zwycięzcami zostali:

– I miejsce – Tomasz Dziarmaga klasa 5b

– II miejsce – Adam Domagała klasa 5b

III miejsce – Aleksandra Lisowiec klasa 2a

4. Z okazji Dnia Pisania Ręcznego – 23.01.2023 r. biblioteka zorganizowała konkurs kaligraficzny „Sztuka pięknego pisania”. Celem konkursu było rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisma.

Zadaniem uczniów było jak najpiękniejsze przepisanie wiersza Czesława Miłosza – patrona 2024 roku. Zwycięzcami zostali:

– I miejsce – Zuzanna Mochocka klasa 6c

– II miejsce – Zuzanna Siudak klasa 6c

III miejsce – Oliwia Baraniecka klasa 4a

Wyróżnienie – Marika Chaba klasa 4c

Gratulujemy!

5. Biblioteka szkolna podsumowała czytelnictwo naszych uczniów w I semestrze roku

szkolnego 2023/24.

Klasy, które wypożyczyły największą ilość książek:

I miejsce – klasa 2b– 115 książek

II miejsce – klasa 3a – 114 książek

III miejsce – klasa 2d – 99 książek

Uczniowie, którzy przeczytali największą ilość książek:

1. Wydra Filip, 6c – 35 książek
  2. Wojciechowski Mikołaj, 3a – 31 książek
  3. Radzewicz Joanna, 2b – 21 książek

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki.