SPRZĄTANIE ŚWIATA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 39 17 – 30 WRZEŚNIA 2021

„Sprzątanie Świata”, to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko
.

HASŁO TEGOROCZNEJ AKCJI BRZMI:

„MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”

KLASY I-III

• w sali– uczniowie oglądają film: „Segregujemy dla przyszłości”.
    Wychowawca przeprowadza pogadankę nt. segregowania śmieci w gospodarstwach domowych uczniów.
  • uczniowie wykonują zadania J (załącznik)
  • na zewnątrz– pod opieką wychowawcy, uczniowie porządkują teren wokół szkoły (dowolna godzina i dzień między  17 a 30 września);

KLASY IV-VIII

• na godzinie wychowawczej uczniowie oglądają film ” Z kamerą wśród śmieci”
    i „ Śmieci w morzach. Hańba XXI wieku”
    Wychowawcy wpisują temat godziny wychowawczej– Myślę, więc nie śmiecę” – Ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata”.
  • Zadanie dla uczniów:

Klasy 4-6 rozwiązują zadania z „ kartek z kalendarza”

Klasy 7-8 układają hasła, rymowanki zachęcające do selektywnej zbiórki surowców wtórnych.

DODATKOWO!!!

Do 20 listopada odbywać się będzie zbiórka zużytych baterii i telefonów.

Klasy 4-6 – Surowce należy przynosić bezpośrednio do organizatorów (A. Kwiecień, A. Pawelec)

Uczniowie, w zależności od ilości przyniesionych surowców,  mogą liczyć  na pozytywną uwagę, kupon szczęścia lub ocenę za aktywność 🙂

Klasy 1-3 – Przyniesione surowce wkładają do pojemników  przy portierni. Zapisują ilość do specjalnie przygotowanego zeszytu (u p. woźnej). Zaangażowani uczniowie otrzymają pochwałę do dziennika.

Organizatorzy: A. Pawelec, A Kwiecień