SP 39 na koncercie mikołajkowym w Filharmonii Świętokrzyskiej!

Z okazji tegorocznych mikołajek cała społeczność szkolna miała okazję wziąć udział w koncercie symfonicznym w Filharmonii Świętokrzyskiej. Z inicjatywy nauczyciela muzyki, p. Doroty Pomorskiej, uczniowie klas 1-7 mogli uczestniczyć w nieco innej formie zajęć.

Koncert zatytułowany „O królewnie Pianolce i czarnym smoku” wprowadził słuchaczy w niesamowity nastrój, bowiem historia opowiedziana różnorodnością dźwięków, przy świątecznych aranżacjach i z udziałem iście królewskiej publiczności pozwolił przenieść się w niezwykle baśniowy klimat. Dla wszystkich uczniów z pewnością to nie ostatnie takie zderzenie z kulturą wysoką, będącą często owocem pracy wielu artystów. Tematyka kultury wysokiej oraz sposób wyrazu z pewnością wymagają znacznej kompetencji kulturowej odbiorców, o czym mogli przekonać się uczestnicy niniejszego koncertu.