„Skarpetkowe wyzwanie” zakończone sukcesem

21 marca, w naszej szkole, nie tylko witaliśmy wiosnę, ale i obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ten dzień był barwny i kolorowy, a to za sprawą – między innymi – działań związanych z obchodami tego międzynarodowego święta. W szkole uroczyście zawisły sznury barwnych skarpetek: bawełnianych – jako efekt zbiórki dla potrzebujących oraz papierowych –będących efektem udziału szkoły w ogólnopolskiej akcji „Wyjątkowa Skarpetka”.

Uczniowie i grono pedagogiczne szkolne korytarze przemierzali w niedopasowanych, kolorowych skarpetkach, zaś śmiałkowie podczas gali finałowej akcji, mieli okazję między innymi zakręcić „skarpetkowym kołem fortuny”.

Miło nam poinformować, że za sprawą Waszego zaangażowania zebraliśmy aż 203 pary skarpetek bawełnianych, które wkrótce – w ramach wolontariatu, przekażemy osobom potrzebującym.

W ramach akcji „Skarpetka Sympatii” wyłoniliśmy, wspólnie z Wydawnictwem Jedność, autorów najpiękniejszych papierowych skarpetek. Decyzja nie należała do łatwych, gdyż jury do wyboru miało aż 405 prac konkursowych! Wspólnie stworzyliśmy łańcuch papierowych skarpetek o długości – nie bagatela 5062 cm!

Dziękujemy za zaangażowanie uczniom, rodzinom, społeczności lokalnej oraz Partnerom działań – OREW Juszczyn i Wydawnictwo Jedność. Na ręce zwycięzców składamy serdeczne gratulacje.

Lista Laureatów Konkursu „Skarpetka Sympatii”:

Kat. I:

Miejsce I: Julia Jaworska

Miejsce II: Nikola Szlefarska

Miejsce III: Hanna Preiss

WYRÓŻNIENIA:

Julianna Reczko, Marysia Salamon, Hania Stasiak, Klaudyna Wołowiec, Małgorzata Klikowicz, Wiktoria Bodzioch, Karolina Giemza, Liliana Jęczmińska, Matylda Samiczak, Natasza Soboń, Jakub Praszek, Mikołaj Wojciechowski, Maksymilian Jedynak, Błażej Preiss

Kat. II:

Miejsce I: Sarah Bruzzese