SKARPETKA SYMPATII – II edycja akcji

21 marca nie tylko wspólnie powitajmy wiosnę, ale i przyłączmy się do obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa! Wspólnie z Magią Karmelu i MK Bowling Kielce, ogłaszamy II edycję akcji „Skarpetka Sympatii”.

Całą naszą społeczność szkolną zapraszamy do:

• Konkursu „Skarpetka Sympatii”
    DLA KOGO: konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły w podziale na II kategorie wiekowe (KAT. I: kl.0-III, KAT. II: kl. IV-VIII)

ZADANIE: dowolną techniką plastyczną ozdób dwustronnie otrzymany szablon papierowej skarpetki. Wspólnie zbudujmy najdłuższy sznur papierowych skarpetek i spróbujmy pobić rekord Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, organizowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie. Czas trwania: 5-15 marca.

FINAŁ: wręczenie nagród Laureatom już 21 marca

• Zbiórki skarpetek i artykułów pościelowych

DLA KOGO: dla uczniów, nauczycieli, mieszkańców

ZADANIE: przynieś bawełniane skarpetki oraz artykuły pościelowe. Wspólnie przekażmy artykuły najmłodszym podopiecznym z Psychiatrycznego Oddziału Dziecięcego Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii. Ze względów bezpieczeństwa zbieramy pościel bez guzików i zamków,
w rozmiarze 140 cm, w pastelowych kolorach. Czas trwania zbiórki: 5-20 marca.

• Zachowania „kodeksu modowego” i ubrania 21 marca kolorowych skarpetek nie do pary