Siódemka członkiem Klubu Szkół UNICEF

Rusza projekt: „MALI uczniowie idą do szkoły”.
Z radością informujemy, że Gimnazjum nr 7 przystąpiło do elitarnego Klubu Szkół UNICEF.
Szkoły zrzeszone w klubie stawiają sobie za cel propagowanie wśród swoich uczniów idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Do corocznych zadań Szkół należących do Klubu należy przeprowadzanie projektów i akcji proponowanych przez UNICEF oraz lekcji przybliżających uczniom problemy, z którymi borykają się dzieci całego świata.

Już w listopadzie rozpoczynamy projekt „MALI uczniowie idą do szkoły”. Celem projektu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży w Polsce jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć i co robi UNICEF, by z tym walczyć.

Problem ten jest szczególnie widoczny w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mniej kontynuuję naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.

Pierwszym etapem projektu będzie lekcja przybliżająca uczniom klas pierwszych katastrofalne skutki braku dostępu do edukacji na świecie.

Następnie wychodząc z założenia, że książka jest niezbędnym elementem edukacji, a wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas, wykonamy własne książki. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.

Uruchom swoją kreatywność i pomóż dzieciom w Mali cieszyć się edukacją!

Integralnym elementem projektu jest Konkurs na najciekawszą książkę: każda szkoła biorąca udział w projekcie może wysłać na konkurs jedną wybraną książkę, która została przygotowana przez ucznia. Każdy ma szanse zaskoczyć nas swoją wyobraźnią! Nagrodą w konkursie jest wizyta w szkole Ambasadora Dobrej Woli UNICEF – Artura Żmijewskiego.

Projekt „MALI uczniowie idą do szkoły” będzie trwał od listopada 2015 do marca 2016 roku, a zakończy go zbiórka funduszy dla poprawy edukacji małych uczniów w MALI.

Skip to content