PRZY WIGILIJNYM STOLE DOBROCI I WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI

Wigilia to najbardziej niezwykły, uroczysty i rodzinny wieczór w roku. W polskiej tradycji –  czas wyjątkowy. Tej nocy wszystko ma symboliczne znaczenie: zarówno czynności, gesty, przedmioty, jak i też słowa… Nic dziwnego, że uczniowie 5A zechcieli stworzyć tę niezwykłą atmosferę i poczuć świąteczny klimat wspólnie, we własnym gronie.

            Dzieci z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie bożonarodzeniowych ozdób, ubranie choinki i udekorowanie swojej sali. Po krótkiej modlitwie, w tle cichej melodii kolędy złożyły sobie życzenia i zasiadły do świątecznego posiłku.  Klasowe świętowanie uświetniła imponująca gra na flecie jednej z uczennic, Alicji Sosnowskiej. 

            Celebrowanie czasu bycia razem, wymiany doświadczeń, wspólnego kolędowania, a nawet zażegnania małych klasowych konfliktów przypomniało naszym piątoklasistom prawdziwy wymiar Świąt Bożego Narodzenia, bo przecież… „podzielić się w ten wieczór opłatkiem to tak naprawdę znaczy dobrze życzyć innym i wszystko im przebaczyć”. Przy wigilijnym stole dobroci i wzajemnej życzliwości spotkali się ci, dla których zbliżające się Święta mają niezwykłą moc – moc dzielenia się prawdziwą radością!

            W imieniu klasy 5A z wychowacą – p. Anną Mazurkiewicz, współorganizatorem kształcenia – p. Marią Wojtyną i z Rodzicami Uczniów życzymy zdrowych, pełnych ciepła i miłości Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Nowonarodzone Dziecię Wszystkim Wam Błogosławi! 🙂

Skip to content