„Poznajmy się” – wycieczka integracyjna klas 5a i 4c

„Uczenie dzieci kontaktu z naturą powinno być
jedną z najważniejszych aktywności w ich życiu”
– Thomas Berry
W myśl powyższej sentencji uczniowie klas 5a i 4c – w ramach integracji oddziałów klasowych – wybrali się na wycieczkę krajoznawczą.

Pierwszym z miejsc docelowych był Lisów, a tam edukacyjny spacer po leśnym zoo, w którym spotkać można było aż 120 zwierząt z 6 kontynentów! Dzieci bardzo aktywnie wzięły udział w dosyć niekonwencjonalnej lekcji biologii: oprócz ciekawostek przyrodniczych, głównie z zakresu fauny, mogli także samodzielnie karmić zwierzęta oraz uchwycić niespodziewane kadry z ich udziałem podczas sesji fotograficznej. Po zajęciach uczniowie wraz z opiekunami znaleźli czas na zabawy integracyjne na pobliskim placu. Niektórzy chętnie sprawdzili swoją sprawność fizyczną w parku linowym, inni oddali się szaleństwom w basenie kulkowym. Pobyt w Lisowie zakończony został wspólnym posiłkiem, dzięki któremu uczestnicy wycieczki zebrali siły na dalsze atrakcje. Kolejnym miejscem docelowym były Chęciny, a tam zwiedzanie wspaniałego kompleksu zamkowego. Krótką prelekcję dotyczącą ciekawostek historycznych zwiedzanego przez nas obiektu wygłosiła p. Urszula Rakowska-Górnik. Nie mogło obyć się bez pamiątkowych zdjęć przy punkcie widokowym oraz bez zakupu pamiątek. Pełni wrażeń, w rozśpiewanych nastrojach wróciliśmy do domów. Celem wyjazdu była integracja oddziałów klasowych, obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zwrócenie uwagi na piękno architektoniczne kompleksu zamkowego, poznanie dziedzictwa kulturowego na terenie woj.świętokrzyskiego.