Pieśniobranie w Gimnazjum nr 7

W poniedziałek 9 listopada 2015 roku odbyło się w naszej szkole „Niepodległościowe Pieśniobranie”. W ten nieco odmienny sposób uczciliśmy 97 rocznicę odzyskania niepodległości.
W Sali Teatralnej zebrali się przedstawiciele klas oraz zaproszony chór Antidotum. Gości przywitała pani dyrektor – Dorota Białek – Sołtys.
Uroczystość rozpoczął szkolny zespół wokalny, który wykonał piosenkę „Niepodległość”. Solistkami były Klaudia Duda (I g) i Mela Adamczyk (I b).

Ideą Pieśniobrań jest wspólne śpiewanie – w tym wypadku były to pieśni legionowe. Tak więc uczniowie zostali zaopatrzeni w śpiewniki i zaczęło się wspólne muzykowanie.

Przy akompaniamencie fortepianu (akompaniował pan Michał Kopeć) uczniowie i chór wykonali 10 najpopularniejszych pieśni legionowych mi. „Pierwszą Kadrową”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pieśń o wodzu miłym”, „Piechotę” i „Marsz Pierwszej brygady”.

Na zakończenie zostały rozdane nagrody w konkursie historycznym i plastycznym związanym ze Świętem Niepodległości.