Pancake Day w klasach 1-3

W tym roku Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika, wypadał 13 lutego. Ten dzień jest odpowiednikiem naszego Tłustego Czwartku, tylko zamiast pączków Anglicy zajadają się … naleśnikami. W naszej szkole, jak co roku, również odchodziliśmy to święto. Przed feriami na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali historię powstania Pankace Day oraz przepis na to przepyszne danie.

Ponadto, było wiele atrakcji: konkurs na „Mistrza podrzucania naleśnikiem” , wyścig z naleśnikiem czy dekorowanie pancake’ów.

Konkurs na „Mistrza podrzucania naleśnikiem” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszyscy chcieli spróbować zrobić „flipa” pancake’iem na patelni. Niekwestionowanym mistrzem okazał się Marcel Sowa z klasy 3c, który zrobił 1000 „flipów” i został nagrodzony voucher’em do kina.

Międzyklasowy wyścig z naleśnikiem tzw. „Pancake race” był przeznaczony dla chętnych klas 1 i 2. W najkrótszym czasie dystans wyścigu pokonała klasa 2e, która została nagrodzona słodkim upominkiem.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już czekamy z niecierpliwością na obchody Pancake Day w przyszłym roku!