Ogólnopolskie projekty edukacyjne z języka angielskiego w klasach 1-3

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w dwóch ogólnopolskich projektach edukacyjnych dla klas 1-3.

Pierwszy z nich to „English special days”, w którym biorą udział wszystkie klasy drugie z naszej szkoły. Projekt ten ma na celu zapoznanie uczniów z angielskimi świętami (tymi typowymi i nietypowymi😊). W trakcie całego roku szkolnego uczniowie będą obchodzić 8 różnych świąt. Do tej pory były to: Europejski Dzień Języków Obcych, Dzień Uśmiechu (Smile Day), Santa Claus Day (Mikołajki) a przed samymi świętami, lekcje o Bożym Narodzeniu na języku angielskim połączymy z Crossword puzzle day (Dzień Krzyżówek). Kolejne cztery święta są zaplanowane na drugi semestr.

Drugi projekt to „Angielski jest fun-tastyczny”, w którym bierze udział klasa 1e. Celem projektu jest pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci z ideą dwujęzycznego nauczania. Klasa ma do zrealizowania minimum 5 z 20 zadań. Do tej pory wykonaliśmy już 4 zadania. A były to: karty obrazkowe (kolory i przybory szkolne), zorganizowanie konkursu piosenki angielskiej, nauka prostej rymowanki po angielsku oraz nauka piosenki „Family finger”. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego zadania, a mianowicie uczniowie uczą się piosenki po angielsku, którą zaśpiewają na przedstawieniu szkolnym.

Koordynatorem obu projektów w naszej szkole jest nauczycielka języka angielskiego, pani Justyna Stochmal.