Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa ta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Członkowie Koła Czytelniczego, działającego w naszej szkole również dołączyli do tej szczytnej inicjatywy. 28 września odbyło się spotkanie czytelnicze, na którym uczennice z klasy 4c czytały książki dzieciom z zerówki szkolnej.

Najmłodsi kochają bajki, dlatego ich starsze koleżanki wybrały baśnie Christiana Andersena „ Słowik” oraz Charles’a Perraulta „ Kot w butach”.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i sprawiło wiele radości dzieciom. Wszyscy już czekają na kolejną wizytę.