Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja to wyjątkowy czas dla każdego Polaka. Tego dnia wspominamy historię naszego niepodległego państwa i przypominamy wartości, którymi kierowali się nasi przodkowie, a które są aktualne do dziś. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg aktywności, mających na celu umocnienie świadomości narodowej.

Uczniowie klas 0-III wspaniale uczcili tę wyjątkową datę. Dnia 28 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na „Najpiękniejszy kotylion”. Podczas uroczystości uczniowie klasy III B przypomnieli najważniejsze fakty historyczne związane z tradycjami świąt 1, 2 i 3 maja. Pani dyrektor Edyta Tkaczewska wręczyła osobom, które wykonały najpiękniejsze kokardy narodowe pamiątkowe dyplomy i ufundowane nagrody książkowe.

Również starsza klasa 4a wzięła udział w uroczystych obchodach. Dnia 5 maja odbyło się przedstawienie w formie lekcji otwartej dla klas 4-8. Uczniowie recytowali między innymi wiersz Juliusza Słowackiego, przybliżali nam trudną, aczkolwiek wzruszającą historię kraju, śpiewali znany utwór pt. „Witaj majowa jutrzenko” i przedstawili symboliczny rozłam Polski.