O pszczołach wiemy już wszystko…

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Jak pozyskuje się miód pszczeli? – odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielił dzieciom z klas 2, 3 oraz oddziału „0”  Pan pszczelarz Roman Rejczak, w czasie trwania warsztatów pszczelarskich, które odbyły się 21 września w naszej szkole.

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów nasi uczniowie poznali pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą tajemnicze sprzęty. Podczas zajęć dzieci miały możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza oraz degustację miodu. Dzieci dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami i co zrobić w przypadku użądlenia.

Dziękujemy Panu Romanowi za wzorowo przeprowadzoną lekcję i uwrażliwianie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody.