Noc w szkole klasy IV E

Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo pędzili na zajęcia? W dodatku na 14 godzin ? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak… To wydarzyło się naprawdę. Gdzie? W Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach

W nocnym wydarzeniu wzięło udział 20 śmiałków – uczniów klasy IV e. Impreza rozpoczęła się w piątek 9 grudnia o godz.18.30 i zakończyła w sobotę o 8.30 rano. Obowiązywał jeden zakaz, który jak się okazało był wykonalny, a mianowicie: używania telefonów komórkowych. I co? Okazało się, że można żyć bez tego. Telefony okazały się zbędne, bo zaplanowanych atrakcji było dużo.

Do naszej dyspozycji była cała szkoła. Powitalne spotkanie odbyło się przy choince. Uczestnicy nocowania złożyli przysięgę, że będą prezentować pogodę ducha, mieć dobry humor  i świetnie się bawić. Nie będą marudzili, narzekali, płakali za rodzicami 🙂 i pokażą wszystkim, jacy są zgrani, kreatywni i wyjątkowi! I tak było!!!

Rozpoczęliśmy od gry z ośmioma zadaniami na terenie szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły i wraz z nauczycielami ruszyli szukać zadań zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Nocą szkolne korytarze wyglądają zupełnie inaczej. Wskazówki umieszczane były w różnych miejscach na terenie szkoły. Następnie przyszedł czas podsumowanie naszych działań: zespoły zaprezentowały m.in. reklamę nocy w szkole i  świąteczne życzenia wierszowane.  Kiedy lekkie zmęczenie dało się we znaki, nauczyciele wraz z pomocnikami ochotnikami przyrządzili smaczną kolację w rodzinnej atmosferze przy ogromnym stole..Z wypiekami na twarzach i bijącym sercem czekaliśmy na kolejną atrakcję – kalambury. Po wieczornej toalecie miała miejsce projekcja filmu „Alvin i wiewiórki 4”, po której nastąpiła cisza nocna, ale uczestnicy nocowania długo jeszcze wymieniali się wrażeniami z tego wyjątkowego wieczoru. Rankiem, po pobudce, zasiedliśmy do wspólnego śniadania, porządkowali salę lekcyjną i czekali na odbiór przez rodziców.

Czy można polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce? Czy szkołę możemy traktować jak drugi dom? Z pewnością tak. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji.