„NASZA DROGA DO CZYSTEGO ŚRODOWISKA”

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjno-informacyjnego dotyczącego zrównoważonego rozwoju, ochrony  środowiska i gospodarki wodnej pod hasłem:  „NASZA DROGA DO CZYSTEGO ŚRODOWISKA”. Organizatorem jest Prezydent Miasta Kielce, a koordynatorem Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów i dzieci z placówek oświatowych tematyką zrównoważonego rozwoju, oszczędzania energii, ochrony klimatu i prawidłowej gospodarki odpadami poprzez zachęcanie ich do wyrażania swoich wizji dbania o środowisko w różnych formach prac konkursowych.

Uczestnikami projektu są uczniowie klasy 8d, którzy pod opieką p. Anny Kwiecień i p. Marii Wojtyny w terminie od lutego do maja będą realizować wytyczne wynikające z regulaminu. Po zrealizowaniu każdego zadania efekty pracy zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i w mediach społecznościach.

Pierwsze zadanie wykonane!  Nasi ósmoklasiści nakręcili film informujący o tym, że Szkoła przystąpiła do konkursu. Uczniowie i opiekunowie wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i dbałością o to, aby efekty pracy przeszły najśmielsze oczekiwania obserwatorów w sieci.  Dziękujemy p. Annie Mazurkiewicz i p. Michałowi Siemieńcowi za pomoc w realizacji. Zachęcamy do obejrzenia filmu! 🙂