Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym szczególnym dniu czcimy pamięć żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia.

Nasza szkoła jak co roku włączyła się w obchody tego święta. W lutym został z tej okazji ogłoszony konkurs. Jego celem było upamiętnienie święta Żołnierzy Niezłomnych, kultywowanie wartości, ideałów i postaw kontynuatorów Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej, budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego, pogłębienie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności konspiracji w latach 1944 – 1963 r. W ramach ogłoszonego konkursu trzeba było przygotować pracę artystyczną na temat Żołnierzy Wyklętych. Zależnie od kategorii wiekowej mogła być to praca plastyczna: laurka, kartka okolicznościowa albo portret Żołnierzy Wyklętych. Była to kolejna lekcja naszej trudnej historii, ukazująca postacie i wydarzenia, o których powinniśmy pamiętać. Wszystkie przygotowane przez uczniów prace charakteryzowały się pomysłowością i oryginalnością wykonania. Uczestnicy  konkursu zostali nagrodzeni ocenami celującymi z plastyki, a prace wyróżnione dodatkowo z historii. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.