Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom.
W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W wielu krajach w tym dniu dzieci będą podejmować mnóstwo wspólnych działań i inicjatyw, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków, media.

Nasza Szkoła już od kilku lat bierze udział w tym pięknym wydarzeniu. Również w tym roku chcemy świetować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z UNICEF.

Ponieważ 20 listopada w tym roku wypada w sobotę – świętujemy wyjątkowo 18 listopada. Pamiętajmy, że tego dnia w naszej szkole dominuje kolor niebieski – przyjdźmy ubrani na niebiesko lub zadbajmy chociaż o niebieski element stroju, wyraźmy w ten sposób naszą solidarność z dziećmi na całym świecie i pokażmy, że prawa dziecka są dla nas naprawdę  ważne.