„Lekcje z Niemcem”

W lutym na zakończenie okresu karnawału na uczniów klas DSD (5a, 6c, 7b, 8b) czekała niespodzianka – po raz kolejny raz w tym roku szkolnym lekcje dla Naszych Uczniów poprowadził p. Ralph Arzt – zaprzyjaźniony z naszą szkołą wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czy słyszeliście o zwyczaju „obcinania krawatów”, wiecie jak wygląda słynny karnawałowy „Umzug” (pochód)? Uczniowie klas DSD tak!!!

Tym razem bowiem  Pan Arzt opowiadał o zwyczajach związanych z karnawałem, który w krajach niemieckojęzycznych obchodzony jest niezwykle hucznie.  Lekcje te były nie tylko okazją do poznania wielu ciekawych faktów na temat tej „piątej pory roku” (bo tak nazywany jest w Niemczech okres karnawału), lecz również okazją do świetnej wspólnej zabawy.

Dziękujemy i czekamy na kolejne!!!