Lekcja chemii inaczej, czyli ABC wędkowania

13.10.2016 klasy 1e, 1 f i 1 c uczestniczyły w prelekcji „Ryby i ich środowisko”. Pan Adam Muszyński – Prezes Koła „KARP” przy Politechnice Świętokrzyskiej przybliżył uczniom zasady bezpiecznego łowienia ryb i zapoznał z ich podstawowymi gatunkami w Polsce. Mówił również o znaczeniu wody dla organizmów żywych i gospodarki oraz o rodzajach wód. Podczas lekcji każdy z uczniów dowiedział się, że wędkarz powinien posługiwać się sprzętem o określonych parametrach i posiadać licencję (kartę wędkarską). Już od 14 roku życia można zapisać się do Polskiego Związku Wędkarskiego. Każdy z uczestników spotkania miał możliwość dokładnego obejrzenia różnego rodzaju sprzętu wędkarskiego. Połowy ryb to naprawdę pasjonujące zajęcie!