„Kreatywni dla Niepodległej”

Święto 11 LISTOPADA jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki wielu pokoleń Polaków; jest również symbolem jedności, solidarności i współpracy całego polskiego narodu.  To wartości szczególnie ważne dzisiaj – w niezwykle trudnym dla naszego społeczeństwa czasie pandemii.

W ramach akcji „Kreatywni dla Niepodległej” by jeszcze bardziej obudzić w młodych patriotach poczucie przynależności do Wolnej, Suwerennej i Niepodległej Polski, wychowawcy zaproponowali kilka różnych form realizacji akcji. Najaktywniej do akcji włączyła się klasa 4a wraz z wychowawcą p. Anią Mazurkiewicz oraz klasa 1c z wychowawcą p. Alicją Sołtys.

Uczniowie zrealizowali:

1. Rodzinne odśpiewanie hymnu narodowego- Nikola Patyna kl. 4a

2. Wystawa domowa „Przystanek: NIEPODLEGŁOŚĆ” – Michał Kasperek kl. 4a

3. Indywidualny patriotyczny konkurs recytatorski pod hasłem „Ojczyzna w poezji”- Amelia Gajda kl. 4a, Jakub Borkowski kl. 3a

4. Plastyczne warsztaty patriotyczne pod hasłem „Kiedy myślę Ojczyzna…”-   Julia Janda, Hanna Garecka, Dominik Janus, Kamila Piasecka (klasa 4a)

Florentyna Marciniewska, Aleksandra Schmeidel, Filip Tofil, Mikołaj Karski, Antoni Giedyk (klasa 1c)

5. „BIAŁO-CZERWONA: Nasza Duma” – udekorowanie okien/pokoju barwami narodowymi-  Olaf Bębenek, Bartosz Skóra, Mikołaj Pyczek (kl. 4a)

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia efektów pracy niezwykle uzdolnionych uczniów naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski:

Katarzyna Jarkowska,