KONKURS „RATUJ NATURĘ, ZBIERAJ MAKULATURĘ”

Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 39 w Kiecach bierze udział w konkursie ekologicznym „Ratuj naturę, zbieraj makulaturę”.
Organizatorami konkursu jest Firma IRMA Maciej Daszkiewicz oraz Urząd Miasta Kielce pod Honorowym Patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Czas trwania konkursu: 24.09.2018 – 30.04.2019.
Konkurs będzie polegał na zbieraniu przez uczniów szkół podstawowych makulatury (gazety, ulotki, książki, tektura opakowaniowa).

Celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska.

Organizator przewiduje dla najlepszych szkół nagrody w formie pieniężnej (sfinansowanie wycieczki dla najlepszej klasy ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie) oraz rzeczowej.
2. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze placówki oświatowe, które w przeliczeniu na jednego ucznia szkoły zebrały największą ilość (waga) makulatury.

Terminy przynoszenia makulatury do szkoły pokrywają się z terminami indywidualnej zbiórki surowców wtórnych. Informacja w gablocie szkolnej.