Konkurs na plakat z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W związku z udziałem w ogólnopolskim projekcie „Szkoła młodych patriotów” i obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, we wrześniu bieżącego roku szkolnego został ogłoszony konkurs, którego przedmiotem było wykonanie plakatu na temat: „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Prace można było wykonać dowolną techniką w formacie: A-3 lub A-2. Konkurs skierowany był do wszystkich grup szkolnych SP nr 39. Celem zadania było uczczenie 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego.

Do komisji konkursowej wpłynęły 123 prace, które okazały się bardzo interesujące i różnorodne. Zostały one ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

I – III klasa Szkoły Podstawowej

IV – VI klasa Szkoły Podstawowej

VII – VIII klasa Szkoły Podstawowej oraz III klasy Gimnazjum

Na pracach można było odnaleźć min. symbole narodowe, bohaterów narodowych, ważne wydarzenia związane z naszą historią i inne elementy podkreślające, że niepodległość nie była nam dana, musieliśmy sobie ją wywalczyć. Prace konkursowe można podziwiać w formie wystawy na korytarzach szkoły. Stały się świetną formą uświetnienia tej ważnej dla Polaków rocznicy.

PRACE WYRÓŻNIONE

I – III klasa Szkoły Podstawowej