Konkurs historyczny: Konstytucja 3 maja- czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

W ramach szkolnych obchodów 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, uczniowie klas siódmych przystąpili do pisania testu z wiedzy o czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wcześniej zgłębiali kontekst historyczny dramatycznych wydarzeń  naszej historii drugiej połowy XVIII wieku.

Uczestniczyli w lekcjach online prowadzonych przez pracowników Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.
Tak przygotowani, uzyskali wysokie wyniki
z napisanego testu. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni ocenami celującymi z historii. Natomiast zdobyta i utrwalona wiedza poszerzyła znajomość ojczystych dziejów , rozbudziła uczucia patriotyczne, przyczyniła się do zrozumienia istoty  obchodów narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Skip to content