Klasa 5a – solidarni z Ukrainą

„Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą” (Martin Luter King)

Słowa te stały się punktem wyjścia do rozważań podjętych w związku z jawną agresją Rosji wobec Ukrainy. Pomimo trudnej świadomości historycznej (rzeź na Wołyniu) klasa 5A chciała pokazać, że stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim przejawom walki, napaści, grabieży i przemocy.

Uczniowie na znak solidarności z naszymi sąsiadami ze wschodniej granicy przyszli dziś do szkoły ubrani w barwy narodowe Ukrainy. Przystąpili tym samym do projektu „Calling for Peace – Wołanie o Pokój”, którego celem jest zjednoczenie się oraz wsparcie nauczycieli i dzieci mieszkających na Ukrainie w tak trudnym dla nich czasie.

Temat wojny to temat niezwykle trudny i często niezrozumiały dla dzieci. Nasi piątoklasiści okazali się bardzo dojrzali w swoich ocenach i empatycznym podejściu do zaistniałej sytuacji. Jednogłośnie uznali, że każdy najmniejszy gest solidarności jest świadomą postawą sprzeciwu wobec wszelkim działaniom wojennym.

Dziękujemy klasie 5A za tak piękne zaangażowanie i aktywność podczas zajęć z języka polskiego.