Karnawał

W naszej szkole po feriach zgodnie z tradycją odbywały się zabawy karnawałowe. Ze względu na rygory sanitarne w tym roku zabawa karnawałowa organizowana była w każdej klasie oddzielnie. Dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sale lekcyjne wyglądały inaczej niż zwykle. Udekorowane kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcały do zabawy.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów… Były wróżki, księżniczki, różne stwory i dziwadła…Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i  wychowawcom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były tańce indywidualne, pokazy mody balowej, konkursy, pląsy, zabawy towarzyskie.

Na zmęczonych tancerzy czekały poczęstunki.

Zabawa karnawałowa zawsze cieszy się popularnością. W tym roku było to szczególne wydarzenie, ponieważ organizowane w warunkach ograniczonej izolacji. Nie mniej jednak uśmiechy dzieci, które malowały się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów dawały wszystkim radość oraz nadzieję na szczęśliwy i pomyślny 2021 rok.