Kampania „Białej wstążki” w klasach 0- III

Jak co roku w dniach 25.11-10.12 odbywa się Kampania „Białej Wstążki”. W tym roku akcja odbyła się po raz szesnasty pod hasłem „Razem przeciw przemocy rodzinie”. W jej przebieg zaangażowali się uczniowie klas „ 0”oraz 1-3  edukacji wczesnoszkolnej, którzy wraz z wychowawcami rozmawiali na temat tego czym jest agresja, przemoc.

Ważnym aspektem poruszanym w trakcie pogadanek była pozytywna komunikacja, prawidłowe relacje rówieśnicze. W tym celu najmłodsi uczniowie określali cechy dobrego kolegi, rozmawiali na temat tolerancji, akceptacji i empatii. Wykonali tematyczne prace plastyczne: plakaty oraz portrety dobrego kolegi, koleżanki. Finałem akcji było wykonanie wspólnego zdjęcia z białymi balonami oraz w białych ubraniach, gdyż biel jest symbolem tejże akcji.