Kampania Białej Wstążki

Grudzień to czas kiedy w całej Polsce trwa Kampania Białej Wstążki. Jest to kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na przemoc wobec kobiet. W tym roku pod hasłem #byćMężczyzną. W związku z tym w Naszej szkole odbyło się szereg akcji, które miały na celu włączenie się w Kampanię, oraz uwrażliwienie na drugiego człowieka.

W bibliotece szkolnej powstał zbiór literatury, dotyczący właściwej postawy, dobrego i wrażliwego człowieka. Uczniowie klas I-III pięknie udekorowali szkołę pracami plastycznymi, samodzielnie wykonanymi białymi wstążkami, które rozwiesiły na szkolnych korytarzach. Zorganizowany został również konkurs plastyczny: Mężczyzna XXI w. Uczniowie przygotowali wspaniałe prace. Jury w składzie Nauczyciele współorganizatorzy oraz Pani Lidia Twardy, nauczyciel plastyki postanowili nagrodzić następujące osoby: I miejsce: Julia Kubisztal kl. 8A, oraz Lena Gąsiorek kl. 5B II miejsce: Florentyna Marciniewska kl.4S, oraz Tomasz Dziarmaga kl. 5B III miejsce: Liliana Kozakowska kl. 3A, oraz Filip Tofil kl. 4S Wyróżnienie: Maciej Miter kl. 5E W trakcie trwania akcji wśród uczniów przeprowadzono głosowanie na Dżentelmena Białej Wstążki. Miał to być uczeń , który jest wrażliwy, pomocny, troskliwy, uczynny, zna i stosuje zasady savoir-vivre, oraz angażuje się w akcje charytatywne. W tym roku tytuł ten otrzymało dwóch uczniów, którzy zdobyli najwięcej głosów, byli to: Kacper Cedro z klasy 7B oraz Adrian Gawroński z klasy 6B. Wręczenie dyplomów oraz drobnych upominków, obyło się w sali gimnastycznej gdzie wspólnie nauczyciele oraz uczniowie uczestniczyli w pokazie umiejętności sportowych przygotowany przez trenerów Macieja Świta oraz Pawła Grecaka. Był to pokaz zawodników Klubu Karate Morawica, uczniów Naszej Szkoły oraz uczniów z klasy sportowej 5A, którzy zaprezentowali krótki trening piłki ręcznej. Bardzo dziękujemy młodym sportowcom za przygotowanie wspaniałego pokazu! Zaangażowanie, poświęcony czas oraz energia są receptą na sportowy sukces, którego życzymy wszystkim Naszym uczniom. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji działań związanych z Kampanią Białej Wstążki, za które odpowiedzialny był Zespół Nauczycieli Współorganizatorów.