Jesienna wycieczka klasy 5c

Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klasy 5c wraz z opiekunami udali się na rajd po ciekawych zakątkach naszego miasta. Oglądaliśmy Ogród Botaniczny, który o tej porze roku wygląda równie ciekawie. Podziwialiśmy różnorodne rośliny i drzewa rodzime i egzotyczne. Wąchaliśmy zioła szałwii, piołunu i wiele innych.

Następnym punktem programu był  Rezerwat „Karczówka” oraz klasztor usytuowany na wzgórzu. Podziwialiśmy panoramę Kielc rozpościerającą się z tarasu widokowego. Zwiedziliśmy klasztor poznając jego architekturę. Z ciekawością obejrzeliśmy rzeźbę św. Barbary wykutą w bryle rudy ołowiu. Uczniowie przygotowali i przedstawili informacje o zwiedzanych miejscach i obiektach. Wspólny posiłek oraz wesołe rozmowy  przebiegały w miłej atmosferze.