JASEŁKA W KLASIE IV E

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych chwil w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich zaproszonych gości: Rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków przygotowane przez naszą klasę Jasełka, przedstawione dnia 21 grudnia 2022 roku o godzinie 17:00 w sali teatralnej.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach i scenografii przedstawili obrazy i odpowiedzina trudne pytania – czym dla ludzi są święta Bożego Narodzenia, czy są ważne, co szczególnego niosą ze sobą, co oznacza słowo „Zbawiciel”. Był gazeciarz, reporter, biznesmenki, nastolatki, babcie Franciszka i Pelagia, rodzina: tata, mama i dzieciak a także Maryja, Pastuszkowie i trzej Królowie. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia bożonarodzeniowe a zebrani goście obejrzeli filmik nagrany specjalnie na tą okoliczność przez uczniów naszej klasy.

Zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Spotkanie było wyjątkowe i pozostanie w naszej pamięci na długo.

Skip to content