Hej kolęda, kolęda….

Kolędnicy na mojej ulicy – tą brawurowo wykonaną pastorałką rozpoczęli swój występ dla rodziców uczniowie klasy V c. Miało to miejsce 21 grudnia w nastrojowo udekorowanej sali teatralnej. Zgodnie z tradycją na scenie wystąpili: Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, Herod, Śmierć, Anioły i Diabły.

Spektakl wskrzeszający tradycyjne pochody kolędników, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez rodziców i nagrodzony gromkimi brawami. Było śmiesznie i wzruszająco. To spotkanie nauczycieli, rodziców i uczniów na długo pozostanie w ich pamięci. Dnia 22 grudnia uczniowie przy wigilijnym stole złożyli sobie życzenia zgodnie z tradycją, łamiąc się opłatkiem.