EGZAMINY DSD I W SIÓDEMCE!

9 marca 2017 r.  uczniowie klas 3c i 3d  z rozszerzonym profilem języka niemieckiego przystąpili do pisemnego egzaminu DSD. Egzamin składał się z trzech części: LV Leseverstehen czytania ze zrozumieniem, HV Hörverstehen- słuchania ze zrozumieniem i Schriftliche Kommunikation  wypracowania związanego z zadanym tekstem.
Część pisemna sprawdzana jest w Niemczech. 13 i 14 marca 2017 r. odbyła się czwarta ustna część egzaminu MK -Mündliche Kommunikation. Część ustną przeprowadzono w naszej szkole w obecności nauczyciela uczącego  oraz egzaminatorów z innych szkół. W pracach komisji egzaminacyjnej wzięły udział germanistki p. Małgorzata Kamińska-Woś, p. Agnieszka Wieczorek oraz p. Edyta Kolasińska. Część ustną egzaminu uczniowie zdali na  wysokim poziomie.
Serdecznie gratulujemy!