Egzamin A1 z języka niemieckiego

Dla wielu uczniów maj to czas, w którym coraz częściej myślą o zbilżających się wielkimi krokami wakacjach. Jednak dla uczniów grup DSD to czas wytężonej pracy. Właśnie teraz 43 uczniów klas piątych, realizujących program DSD, przystąpiło do pierwszego w swoim życiu egzaminu z języka niemieckiego na poziomie A1.

Egzamin składał się z części pisemnej (sprawdzającej umiejętności w zakresie rozumienia tekstu pisanego, słuchanego oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej) oraz z części ustnej, podczas której uczniowie musieli wykazać się umiejętnością komunikacji w jezyku niemieckim.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą zadowoleni z osiągniętych wyników, a już w czerwcu otrzymają certyfikaty, poświadczające znajomość języka niemieckiego na poziomie A1.