Dzień Zdrowego Śniadania

Już tradycyjnie, na początku listopada zorganizowany został w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania, w którym wzięły udział wszystkie dzieci z klas I-III. Śniadanie poprzedzone zostało cyklem zajęć, które miały na celu zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego żywienia, przypomnienie Piramidy Zdrowego Żywienia, roli warzyw i owoców w codziennym jadłospisie, a także uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku.

Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali pyszne drugie śniadanie. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe, owocowe smoothie i przysmaki na bazie jogurtu.

Wszyscy uczniowie, dzięki przeprowadzonym warsztatom kulinarnym, mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania.

Własnoręcznie przygotowane śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne i smakowało wyjątkowo … palce lizać!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie produktów potrzebnych do zorganizowania zdrowego śniadania.